Bermuda Şeytan Üçgeni'nin Suçlusu bulundu!Bermuda Şeytan Üçgeni harita
Metan gazı Üçgeni: Bilim dünyası, yaptığı araştırmalarda Bermuda Üçgeni'nin bulunduğu Karaipler Denizi'nin dibinde dev metan gazı rezervlerine rastladı ve metan gazı gemileri batırıp, uçakları patlatabiliyor. Üçgenin Gizemi bu muydu? Bermuda Üçgeninin sırrı çözüldü.Bazı bilimcilerin iddiasına göre, uçak veya gemilerin kaybolmalarına neden olan şey dev metan gazı kabarcıklarıydı ve bunlar Karaipler'in deniz tabanındaki tortu tabakasından zaman zaman çıkarak denizi aşıyor ve havaya karışıyorlardı.Jeo-kimyager Dr. Richard Mclver; ''Bunu dev bir soda şişesinin çalkalanmasına benzetebilirsiniz'' diyor, Mc.lver bir petro-gaz uzmanı ve ekliyor; ''okyonus fokurduyor ve gazla kaynıyor''. Öyleyse bu dev gaz kabarcığına rastlayan bir gemide neler oluyor, sorusuna Mclver hemen cevap veriyor; ''Denizciler gazlanıyorlar çünkü metan zehirli bir gazdır veya gemi patlıyor, çünkü metanın bir diğer özelliği patlayıcı olması; eğer geminin sıcak bir bölümüne dolarsa havaya uçurması için bir kıvılcım yeterli Havadan hafif olan bu gaz, atmosferde yükselirken eğer önüne bir uçak çıkarsa dev bir turbulansa neden olabilir veya sıcak motorlara girerek dev bir patlamayı oluşturur''. Mclver araştırmalarını ve sonuçlarını bilimsel yayınlarda yayınladı, daha önce de mega petrol şirketi Exxon'da danışmandı.
Mclver ilgili konudaki görüşlerini anlatmaya devam ediyor; ''Sualtı depremleri çok fazla oluşan bir olaydır ve sualtındaki dip katmanları aniden yer değiştirince, dev miktardaki gazlar serbest kalıyorlar''. İddiaları güçlendirmek için büyük üniversiteler ve bilim kuruluşları tarafından finanse edilen bir bilim grubu tarafından deneyler yapılmakta. Çok büyük bir gemi le yapılan keşifte, sulatı yatağında ses dalgaları aracılığı ile şoklar oluşturarak ve dev matkaplarla delikler açılarak gaz kütlelerinin çıkıp çıkmayacağı araştırıldı, deneyler hala sürüyor. İngiltere Durham Üniversitesi'nden Jeolog Julian Pearce de aynı görüşte; "Bu gaz kabarcığının içine düştüğünüzde, imdat istemeye dahi vakit bulamayabilirsiniz. Uçakla ne kadar yüksekte uçarsanız uçun, yine de kurtulamazsınız ve üstelik gazın etkisi bilinç kontrolünü yitirmenize ve hayaller görmenize de neden olabilir".

Sayısız gemi bermuda şeytan üçgeni sınırları içinde kayboldu.Altta) 1945 yılında 5 Amerikan bombardıman uçağı  esrarengiz bir biçimde bu üçgen içinde kayboldu (Altta sağda). 1978 yılında bu kayıplara birde DC-3 tipinde yolcu uçağı karıştı (yanda).

bermuda şeytan üçgeninde kaybolan uçakOkyanusbilimci-jeolog Dr. Bill Dilon, ABD Jeoloji Grubu ile beraber bir proje geliştirdi ve değişken okyanus tabanının haritasını çıkarmak için çalışmalara başlandı. Öncelikle, neredeyse Rhode Adası büyüklüğünde dev kütleler bulundu ve aralarında çok büyük miktarlarda metan gazı cepleri belirlendi. Uzmanlar; ''denizdibi bir volkan gibi hareketli, eğer bir gemi buradan geçer ve serbest kalan bir metan gazı bulutuna rastlarsa kurtulması mümkün değildir.
bermuda şeytan üçgeninde gemi kazasıbermuda şeytan üçgeninde uçak kazasıÖzellikle küçük tekneler için durum daha kötüdür. Bu olay dünyanın birçok yerinde olabilir, çünkü sualtındaki gaz rezervlerine çok sık rastlanır. Ama Bermuda Üçgeni denen yer, dünyanın en büyük gaz deposu ve biz yine dünyanın en önemli ve yoğun taşımacılığını bu korkunç gücün üstünden yapıyoruz. Akla hemen şu soru gelebilir. Peki içinde insana rastlanmayan gemilere ne oldu? Uzmanlar; ''Gizemle falan hiç ilgisi yok, o tür olaylar sadece korsanlık ve benzeri olaylardan kaynaklanmakta yada denize düşüp kaybolanlar var'' diyor. Mark Hammond adlı araştırmacı Atlantis ile ilgili araştırmasında aynı gaz rezervlerinden bahsediyordu ve Atlantis'i yok eden de bu gücün hatalı kullanımı olabir mi? Neden olmasın? Doğa bize her zaman süprizler hazırlayabilir, hele bir de bilmediğimiz güçlerle oynamaya kalkışıyorsak...